Menu

BIP


Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szonowie
  Szonowo Szlacheckie 81,
  86 - 320 Łasin
 • (56) 466 - 34 - 28

Środa 21.02.2018

Kalendarz

Statystyka

liczba odwiedzin: 79458

Witamy na naszej stronie :)

 • Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do zapoznania się z ofertą zajęć feryjnych organizaowanych przez szkołę.

  Wszystkim życzymy bezpiecznych i fantastycznych ferii!!!

  Ferie_2018.doc

 • Miesiąc luty przebiegł w szkole pod hasłem BEZPIECZEŃSTWA. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Intrnetu nauczyciele informatyki i zajęć komputerowych przeprowadzili z uczniami cykl pogadanek poświęconych tej tematyce. Wychowawcy klas wraz z uczniami zorganizowali akcje informacyjne w postaci plakatów i gazetek klasowych. Uczniowie klas VI i VII mogli uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych "POPSUTY" dotyczących relacji rówieśniczych i Internetu, które przeprowadził pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grudziądzu pan Sławomir Uziembło. W dniu 1 marca 2018 r. odbędą się warsztaty dla rodziców klas VI i VII poruszające tematykę zagrożeń wynikających z Internetu, które przeprowadzi psycholog pani Paulina Marks. W dniu 8 lutego odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z naszym dzielnicowym panem Patrykiem Włodarczykiem, który przekazał nam kilka ważnych wskazówek jak bezpiecznie spędzić ferie. Na ten temat rozmawialiśmy także z naszymi wychowawcami. Przypomnieliśmy sobie także w jakich sytuacjach i w jaki sposób korzystać z numeru 112!

 • Sprawozdanie z zajęć profilaktycznych w ramach Akademii Bezpieczeństwa 

  sprawozdanie_Agresja_i_przemoc_rowiesnicza.docx

 • 02.02.2018

  Tym razem pani Ewa Zawacka wraz z naszymi wychowawczyniami  zabrała nas do kina i do Miasteczkolandii. W kinie Helios obejrzeliśmy film pt: "Paddington 2". Następnie po raz pierwszy udaliśmy się do Miasteczkolandii - największej sali zabaw w Grudziądzu. Mieliśmy okazję bawić się na różnych konstrukcjach zabawowych, zjeżdżalniach tubowych, torze gokardowym, panelach edukacyjnych, które rozwijały naszą kreatywność i wyobraźnię!!!

  Jak zawsze było super!!!!

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia 30 stycznia 2018 r. o godz. 15.00 w sali gimnstycznej - spotkanie z dyrektorem szkoły, a nastepnie w klasach z wychowawcami.

  Serdecznie zapraszamy.

 • W ramach gminnej akcji Dzień Czystego Powietrza Szkoła Podstawowa w Szonowie chcąc pokazać, że jest przeciwna zanieczyszczaniu środowiska podjęła odpowiednie działania. Uczniowie klasy czwartej i szóstej należący do koła turystyczno - rekreacyjnego podczas zajęć dodatkowych zbudowali smoka z odpadów domowych, którego nazwali Zołza ;-). Kiedy potwór był już gotowy  wybraliśmy się razem z nim na przemarsz po miejscowości Szonowo, gdzie wykrzykiwaliśmy hasło „Kochasz dzieci, nie pal śmieci". Robiąc tę demonstrację chcieliśmy uświadomić mieszkańcom wsi, że paląc śmieci w piecach trują nie tylko siebie, ale i najmłodszych. Po powrocie do szkoły, wspólnie stwierdziliśmy, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty ...... .

 • 19.01.2018

  Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją naszej szkoły. W tym pięknym dniu chcieliśmy obdarzyć wszystkie babcie i dziadków szczególnymi dowodami miłości. Uroczystość z okazji tego święta odbyła się w naszej szkole 19 stycznia 2018 r. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i  herbaty, a dzieci wspaniały program artystyczny i własnorecznie wykonane upominki.

 • Jak co roku nasza społeczność szkolna włączyła się w 26. Finał WOŚP, który odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Nasi wspaniali wolontariusze to:

  JULIA DĄBROWSKA – 247,05 zł

  ALEKSANDRA PAPROCKA – 231,89 zł

  NATALIA BUTKIEWICZ – 401,06 zł

  KAMIL CYBULSKI – 243,86 zł

  REMIGIUSZ URLICKI – 239,40 zł

  AGATA NOWAKOWSKA – 457,95 zł

  AGATA KUBACKA – 471,61 zł

  ŁĄCZNIE ZEBRANO: 2 292,82 zł

  DZIĘKUJEMY WAM ZA ZAANGAŻOWANIE I WIELKIE SERCE!

 • Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. I właśnie polskie tradycje i ich historię prezentowali uczniowie klasy VII, VI i IV podczas szkolnego spotkania wigilijnego w dniu 21 grudnia. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Po występie życzenia świąteczne złożyli Burmistrz MiG Łasin Rafał Kobylski oraz Proboszcz parafii Święte Ks. Wojciech Werzbicki. Na zakończenie cała społeczność szkolna symbolicznie połamała się opłatkiem.

 • 14 listopada pani Ewa Zawacka zorganizowała uczniom klas 0-3 wyjazd do Hoplandu i do teatru w Grudziądzu. Najpierw udaliśmy sie do Hoplandu. Tam poddaliśmy sie szaleństwom do woli - suchy basen z piłeczkami, trampoliny... Następnie udaliśmy sie do teatru na przedstawienie " Jaś i Małgosia". Polecamy!!! Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 • 14.11.2017

  Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łasinie poinformował nas, iż podsumowanie eliminacji szczebla gminnego konkursu plastycznego, przebiegającego pod hasłem

  " Zapobiegajmy pożarom"

  odbędzie się na szczeblu Miasta i Gminy Łasin dnia 22 listopada 2017 r. w MGOK w Łasinie o godz.12.00. Z naszej placówki wyróżnienie zdobyły  prace nastepujących osób:

  Włodarczyk Julia klasa II, Sobczak Nikoletta klasa II oraz Retz Julia klasa VI.

  Brawo dziewczyny!!!!

 • Fundacja Grupy PERN dokonała wyboru wniosków na dofinansowanie w trzech obszarach: zakupu sprzętu sportowego, pomocy dydaktycznych oraz ważnej inicjatywy społecznej. W każdej z kategorii wybrane zostały po trzy projekty.

  W obszarze zakupu pomocy dydaktycznych Zarząd Fundacji postanowił udzielić wsparcia dla:

  Szkoły Podstawowej w Szonowie,

  Szkoły Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach,

  I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach.

   Wybrane projekty miały sprawić, aby lekcje były ciekawe z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które umożliwią u dzieci oraz młodzieży rozwój nowych pasji.

 • 11 listopada delegacja szkoły złożona z uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczyła w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości odbywających się w Łasinie. Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz uroczystości przy Pomniku Pomorodowanych na Magdalence wezięliśmy udział w Biegu Niepodległości ulicami Łasina.

  Szczegółowy harmonogram obchodów: http://www.dk-lasin.pl/aktualnosci

 • 11.11.2017

  Dnia 9 listopada obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości. W każdej klasach widoczne były piękne gazetki patriotyczne, zaś uczniowie i nauczyciele w strojach galowych upięli przepiękne kotyliony w barwach narodowych. Uroczystość rozpoczął nasz specjalista od czasów zamierzchłych p. Andrzej Długosz, który w krótkiej prezentacji wyjaśnił jakie wydarzenia miały wpływ na utratę wolności, jak nasi przodkowie walczyli o zachowanie polskości i czym jest wolność. Po tym wystąpieniu odbył się koncert POLSKIEJ MUZYKI PATRIOTYCZNEJ wzbogacony gawędą historyczną i wspólnym śpiewem pieśni narodowych i żołnierskich.

 • W październiku 2017 roku klasa 2 wraz z wychowawcą Wiesławą Kaszubską dołączyła do europejskiej społeczności szkolnej eTwinning. Za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej  będziemy realizować  wraz ze Szkołą Podstawową nr 5 im. płk. Stanisława Sitka z Grudziądza - klasą 3b oraz Szkołą Podstawową nr 65 im. Czesława Tańskiego w Bydgoszczy- klasą 3 h,  projekt "Żyję zdrowo, uczę się wzorowo".

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szonowie
  Szonowo Szlacheckie 81,
  86 - 320 Łasin
 • (56) 466 - 34 - 28

Galeria zdjęć