Menu

BIP


Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szonowie
  Szonowo 81,
  86 - 320 Łasin
 • (56) 466 - 34 - 28

Środa 23.01.2019

Statystyka

liczba odwiedzin: 132497

Witamy na naszej stronie :)

 • Już ferie!!! 14 – 27 stycznia 2019 r.

  DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!!!

  Rozpoczęliśmy ferie ....

  Życzymy wszystkim, aby były bezpieczne i pełne wrażeńsmiley!

  Wracajcie do Nas za dwa tygodnie zdrowi i pełni sił do nauki :).

  Zachęcamy do skorzystania z oferty zajęć:

  szkolny wyjazd na basen w dniu 

  MGOKu http://s6.ifotos.pl/img/ferie-201_qwnaqww.jpg

  Bibioteki w Łasinie - informacje Fb Biblioteka Publiczna Łasin

 • II Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Diecezji Toruńskiej Im. Ks. Prał. Witolda Weinbergera Łasin 2018
  20.12.2018

  20 grudnia 2018 r. braliśmy udział w II Rejonowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Im. Ks. Prał. Witolda Weinbergera. Przegląd obejmował Rejon Diecezji Toruńskiej i był organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Łasin. Celem przeglądu było : rozbudzanie talentów wokalnych, kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek oraz integrowanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Konstancja Janta-Lipińska oraz Aleksandra Paprocka.

 • SZKOLNE MIKOŁAJKI!

  6 grudnia przybył do nas Mikołaj z wielkim workiem wypełnionym paczkami ze słodkościami. Samorząd Uczniowski ogłosił ten dzień DNIEM CZERWONYM, więc wszyscy byliśmy w "mikołjkowych" barwach i czapkach. By otrzymać paczkę,  popisywaliśmy się przed przybyszem wierszami, piosenkami oraz wymyślonymi okrzykami.

   Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie Mikołaja, było bardzo słodko i zabawniesmiley.

 • Czerwonokrzyska Gwiazdka - Obrazek 1UWAGA! UWAGA! UWAGA!

  Tradycyjnie Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Grudziądzu organizuje Czerwonokrzyską Gwiazdkę dla dzieci z rodzin potrzebujących.

  W związku z powyższym Szkolne Koło PCK działające przy Szkole Podstawowej w Szonowie  organizuje zbiórkę używanych zabawek, maskotek, książek, gier itp..

  Prosimy, aby przyniesione dary były czyste, nieuszkodzone i w bardzo dobrym stanie.

  Zebrane rzeczy i artykuły przynosimy do Szkoły Podstawowej w Szonowie.

 • 23 listopada 2018 r. w MGOK w Łasinie odbył się finał etapu gminnego konkursu plastycznego ZAPOBIEGAJMY POŻAROM.

  Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy!!!

   

 • Drodzy Państwohttp://www.chillitorun.pl/wp-content/uploads/2017/12/23905394_720037938190991_6459064207631799927_n.jpg

  Podobnie jak w roku ubiegłym, również w tym roku fundacja Lex Lupus rusza z akcją „Rodacy Bohaterom”. Będziemy odpowiedzialni za koordynację wydarzenia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Akcja ma na celu pomoc naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które kiedyś narażały swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu. Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji, postanowiło wyjść temu naprzeciw. Chcemy  w tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, pokazać, że pomimo dzielących nas kilometrów i granicy, pamiętamy. Zachęcamy Państwa do udziału w akcji.

 • Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

  Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to niewątpliwie niezwykłe wydarzenie, dlatego też społeczność Szkoły Podstawowej w Szonowie uczciła je w sposób uroczysty i wyjątkowy.

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który został skierowany do Gońca Ratuszowego

  Obchody_100-lecia_odzyskania_niepodleglosci_w_SP_w_Szonowie.docx.

 • Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

  23 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej 

  "I przyszła Niepodległość...",

  W konkursie uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Łasinie i Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie SP w Łasinie, Szonowie, Wydrznie i Zawdzie.

  Wykonania oceniała komisja składająca się z doświadczonych muzyków: Ryszard Grubiński, Czesław Jędrzejewski, ks. Wojciech Wierzbicki.

  Nad oprawą muzyczna czuwał dyrektor MGOK w Łasinie Marek Czarnuch.

  Oto nasi zwycięzcy:

 • 16 listopada 2018 r. "największe talenty muzyczne" naszej szkoły brały udział w IX Regionalnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Linowie: Nikoleta Sobczak i Anna Szychowska kl. III, Konstancja Janta-Lipińska oraz Aleksandra Paprocka kl. VIII. Po gorących zmaganiach nasza Ania Szychowska zdobyła 3 miejsce w kategorii I.

  Aniu! Bardzo Ci gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • 11 listopada 2018 r. - Gminne Obchody Święta Niepodległości

  Delegacja szkoły, składająca się z uczniów, w tym należących do szkolnego koła PCK, rodziców i nauczycieli wzięła udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. 

  Więcej na: http://archdk.lasin.pl/galeria/452-dzienniepodlegloci2018

 • Wyjazd do Świętego na cmentarz

  7 listopada pojechaliśmy (klasa 1, 2 i 3) wraz z naszymi wychowawczyniami na cmentarz do miejscowości Święte. Najpierw spotkaliśmy się z księdzem proboszczem W. Wierzbickim, który opowiedział nam historię powstania kościoła pod wezwaniem św. Barbary, zagrał nam na organach i oczywiście zaśpiewał piękne pieśni swym niepowtarzalnym głosem - a my słuchaliśmy, jak zaczarowani!!! Potem udaliśmy się na cmentarz, złożyliśmy hołd pomordowanym żołnierzom, zapaliliśmy znicze także na opuszczonych i zaniedbanych grobach, pomodliliśmy się. Pełni zadumy wróciliśmy do szkoły.

 • ŚNIADANIE DAJE MOC
  05.11.2018

  5 listopada odbyła sie po raz drugi w naszej szkole akcja Śniadanie Daje Moc. Dzień ten powstał w oparciu o program edukacyjny pod tą samą nazwą. Już od miesiąca zachęcaliśmy wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli do zorganizowania wspólnego śniadania w naszej szkole - bo przecież śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia!!! 

  Dziekujemy wychowawcom za zorganizowanie nam tak miłego - zdrowego dnia: p. A. Sonnenfeld, p.W. Kaszubskiej oraz p.E. Zawackiej. A dla naszych mam wielkie brawa - jak zwykle nas nie zawiodły: p. A. Urlicka, p. M. Retz, p. H. Masłowska, p.D. Skrzypek, p. A. Klepczyńska, p. Błaszczuk,  p. Mikulicz.

 • Podziękowanie

  Dobre słowa są plastrem miodu,
  słodyczą dla gardła, lekiem dla ciała.”
  Księga Przysłów (Prz 16,24)

  KOCHANI UCZNIOWIE I RODZICE!

  Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane dowody życzliwości i sympatii

  w  życzeniach z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Rada Pedagogiczna SP w Szonowie

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szonowie
  Szonowo 81,
  86 - 320 Łasin
 • (56) 466 - 34 - 28

Galeria zdjęć