• Szkoła Podstawowa w Szonowie
    86 - 320 Łasin
  • (56) 466 - 34 - 28

Czwartek 23.11.2017

Witamy na naszej stronie :)

• 14 listopada pani Ewa Zawacka zorganizowała uczniom klas 0-3 wyjazd do Hoplandu i do teatru w Grudziądzu. Najpierw udaliśmy sie do Hoplandu. Tam poddaliśmy sie szaleństwom do woli - suchy basen z piłeczkami, trampoliny... Następnie udaliśmy sie do teatru na przedstawienie " Jaś i Małgosia". Polecamy!!! Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

• 14.11.2017

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łasinie poinformował nas, iż podsumowanie eliminacji szczebla gminnego konkursu plastycznego, przebiegającego pod hasłem

" Zapobiegajmy pożarom"

odbędzie się na szczeblu Miasta i Gminy Łasin dnia 22 listopada 2017 r. w MGOK w Łasinie o godz.12.00. Z naszej placówki wyróżnienie zdobyły  prace nastepujących osób:

Włodarczyk Julia klasa II, Sobczak Nikoletta klasa II oraz Retz Julia klasa VI.

Brawo dziewczyny!!!!

• Fundacja Grupy PERN dokonała wyboru wniosków na dofinansowanie w trzech obszarach: zakupu sprzętu sportowego, pomocy dydaktycznych oraz ważnej inicjatywy społecznej. W każdej z kategorii wybrane zostały po trzy projekty.

W obszarze zakupu pomocy dydaktycznych Zarząd Fundacji postanowił udzielić wsparcia dla:

Szkoły Podstawowej w Szonowie,

Szkoły Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach,

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach.

Wybrane projekty miały sprawić, aby lekcje były ciekawe z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które umożliwią u dzieci oraz młodzieży rozwój nowych pasji.

• 11 listopada delegacja szkoły złożona z uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczyła w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości odbywających się w Łasinie. Po uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz uroczystości przy Pomniku Pomorodowanych na Magdalence wezięliśmy udział w Biegu Niepodległości ulicami Łasina.

Szczegółowy harmonogram obchodów: http://www.dk-lasin.pl/aktualnosci

• 11.11.2017

Dnia 9 listopada obchodziliśmy w szkole Święto Niepodległości. W każdej klasach widoczne były piękne gazetki patriotyczne, zaś uczniowie i nauczyciele w strojach galowych upięli przepiękne kotyliony w barwach narodowych. Uroczystość rozpoczął nasz specjalista od czasów zamierzchłych p. Andrzej Długosz, który w krótkiej prezentacji wyjaśnił jakie wydarzenia miały wpływ na utratę wolności, jak nasi przodkowie walczyli o zachowanie polskości i czym jest wolność. Po tym wystąpieniu odbył się koncert POLSKIEJ MUZYKI PATRIOTYCZNEJ wzbogacony gawędą historyczną i wspólnym śpiewem pieśni narodowych i żołnierskich.

• W październiku 2017 roku klasa 2 wraz z wychowawcą Wiesławą Kaszubską dołączyła do europejskiej społeczności szkolnej eTwinning. Za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnej  będziemy realizować  wraz ze Szkołą Podstawową nr 5 im. płk. Stanisława Sitka z Grudziądza - klasą 3b oraz Szkołą Podstawową nr 65 im. Czesława Tańskiego w Bydgoszczy- klasą 3 h,  projekt "Żyję zdrowo, uczę się wzorowo".

• W tym dniu obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. Poznaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania, piramidę żywieniową, były quizy i warzywne nagrody, a hymnem dnia stała się piosenka "Witaminki". Następnie udaliśmy sie na salę gimnastyczną, gdzie mogliśmy przygotowć pyszne śniadanie. Dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie śniadania oraz naszym sponsorom firmom AGROCOMEX oraz Przetwórni Owoców i Warzyw z Lubawy.

• Uczniowie klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpili do ogólnopolskiego programu "Śniadanie daje moc"

W ramach projektu uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania, dowiedzą się jaki wpływ na nasze zdrowie ma prawidłowe oożywianie.

• Dnia 6 listopada udaliśmy się wraz z wychowawcami  (klasa 1, 2, 3 i 4) do kina Helios do Grudziądza. W ramach
    Akademii Bezpieczeństwa
    spotkaliśmy się z ekspertem pożarnictwa - funkcjonariuszem Sekcji Kontroli i Rozpoznania panem Rafałem Rusoniem z PSP w Grudziądzu.  Celem spotkania było promowanie czujności uczniów w kontakcie z czadem i ogniem. Nastepnie odbyła się projekcja filmu " Potworna rodzinka".

• W bieżącym roku szkolnym realizujemy w ramach działań wychowawczo - profilaktycznych akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zadania w zakresie bezpieczeństwa zostały określone na każdy miesiąc roku szkolnego w kalendarzu akcji. W realizacji zadań będą nas wspierać: Policja oraz Straż Pożarna.

• Dnia 13 października Świętowaliśmy DEN. Uczniowie klasy VII przedstawili humorystyczny progrm pt.; "SZKOLNA RZECZYWISTOĆ", z którego wynikało, iż nie jest łatwo ani uczniom, ani nauczycielom, ani dyrektorowi szkoły!

Całej społeczności życzymy uśmiechu w każdym dniu szkolnym!smiley

• 15.09.2017

Zgodnie z tradycją, od wielu, wielu lat, nasza społeczność szkolna wzięła udział we wspólnej lekcji poszanowania środowiska  -  w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata 2017 , która odbyła się pod pod hasłem

" Nie ma śmieci - są surowce".

• 04.09.2017

Dnia 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Pogoda już dała nam sygnał, że lato odchodzi... Uroczystość szkolna poświecona była wspomnieniom wydarzeń z września 1939 roku, pasowaniu pierwszkolasistów na uczniów szkoły oraz organizacji nowego roku szkolnego, który przyniósł nam wiele zmian. W szkole uczy się w tym roku 95 uczniów, zaś do oddziału przedszkolnego uczęszcza 18 dzieci.

Uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy entuzjazmu i licznych sukcesów!

• Szkoła Podstawowa w Szonowie
    Szonowo Szlacheckie 81,