Menu

BIP


Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szonowie
  Szonowo 81,
  86 - 320 Łasin
 • (56) 466 - 34 - 28

Niedziela 21.10.2018

Kalendarz

Statystyka

liczba odwiedzin: 116573

Witamy na naszej stronie :)

 • Akademia Bezpieczeństwa
  28.09.2018

  28 września my - tzn.uczniowie klas 0-III wyjechaliśmy z naszymi wspaniałymi wychowawczyniami do kina helios w Grudziądzu. Jak wiemy, nasza szkoła i kino Helios wspólnie uczestniczymy w projekcie wspierającym działania szkół podstawowych w ramach szkolnych programów profilaktyki " Akademia Bezpieczeństwa". Celem piątkowego spotkania było więc motywowanie nas - uczniów do pożądanychi bezpiecznych zachowań na drodze i w jej pasie, prawidłowe zachowania na przejściu dla pieszych oraz ukazanie pozytywnego wpływu elementów odblaskowych na bezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego - a wszystko to na spotkaniu z przedstawicielami straży miejskiej w Grudziądzu  na tzw. zajęciach z autochodzikiem. Potem z zaciekawienim obejrzeliśmy film pt. " Księżniczka i smok". Szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do domów.

 • Posiłek w szkole

  Informujemy, iż w miesiącu wrześniu uczniowie zakwalifikowani do dożywiania w szkole bedą otrzymywali drugie śniadanie i herbatę.

  Obiady zostaną wprowadzone w poźniejszym terminie.  

 • W dniu 24. 08. 2018 r. zakończono nabór ofert na stanowisko SEKRETARKI

  Informacja_o_naborze_na_stanowisko_sekretarki.docx

  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szonowie 

 • Rok dla Niepodległej

  Z okazji 100 - lecia polskiej niepodległości MEN rok szkolny 2017/2018 ogłosiło "Rokiem dla Niepodległej".

  Poniżej zamieszczamy list Minister Anny Zalewskiej skierowany do dyrektorów szkół, przedszkoli, nauczycieli, rodziców i uczniów.

  Zapraszamy do zapoznania się:
  List_MEN.pdf

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i ich rodziców na uroczyste zkończenie roku szkolnego 2017/2018, które odbedzie się
  22 czerwca o godz. 8. 30 (sala gimnstyczna).

   

 • Piknik Rodzinny - kończymy rok szkolny na wesoło!

  21 czerwca odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny. Dzień rozpoczęły ciekawe seanse w kinie sferycznym, które przyjechało do szkoły. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w konkurencjach rodzinnych, zabawach na sprzętach dmuchanych i trampolinie. Zajadaliśmy się watą cukrową, popcornem oraz lodami. Piknikowe szaleństwa zakończylismy wspólnym ogniskiem.

  Dziękujemy Radzie Rodziców,
  Pani Halinie Osińskiej, Panu Michałowi Żmijewskiemu oraz Ks. Proboszczowi Grzegorzowi Grabowskiemu za wsparcie naszych działań i pomoc w realizacji tego wspaniałego dnia.

 • Malbork - Park Linowy
  15.06.2018

  15 czerwca 2018 r. udaliśmy się wraz z naszymi wychowawczyniami do Parku Linowego - Jumpy Parku w Malborku. W parku tym znajduje sie 10 tras, z różnego rodzaju przeszkodami: kładkami, mostami,siatkami czy zjazdami ukośną liną. Tym sposobem zapewniliśmy sobie 2 godziny niezapomnianych wrażeń,wysiłku i adrenaliny. Następnie udaliśmy się do Mc Donalds , i tam poddaliśmy sie rozkoszom jedzenia!!!smiley Szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów!!!

  Dziękujemy za zorganizowanie nam tak wspaniałej wycieczki - uczniowie klasy 0, 1, 2, 3 oraz 4!!!

 • Wyjazd do opery do Bydgoszczy na "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta
  20.03.2018

  Dnia 20 marca uczniowie klasy VI i VII wraz z paniami W. Kaszubską oraz J. Derdą  udali się do opery Nova w Bydgoszczy na operę "Czarodziejski flet". Dołączyliśmy do grupy z gimnazjum z Jankowic oraz grupy ze SP w Wydrznnie. Organizatorem tego wyjazdu była pani B. Wiśniewska z Gimnazjum w Jankowicach. Opera Wolfganga Amadeusza Mozarta bardzo nam się podobała. Mimo,że wróciliśmy bardzo późno, byliśmy bardzo zadowoleni.

 • Dzień Nowych Technologii w naszej szkole 22 marca 2018 r.

  W dniu 22 marca 2018 r. nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach robotyki w związku z zainaugurowanym przez MEN Dniem Nowych Technologii w Edukacji, którego celem stała się promocja edukacji cyfrowej. Uczniowie klas V - VII przy pomocy nowoczesnych narzędzi dydaktycznych, którymi niewątpliwie są zestawy robotów, samodzielnie budowali i programowali, poprzez kodowanie, te interaktywne konstrukcje. Wykonywali także zadania z zastosowaniem interaktywnych monitorów. Zajęcia przygotował i przeprowadził nauczyciel informatyki Michał Chyliński. W te nowoczesne pomoce dydaktyczne nasza szkoła została wyposażona dzięki uzyskanej z Fundacji Grupy PERN darowiźnie w kwocie 20 000 zł oraz wkładu własnego ok. 6 000 zł. 

 • GÓRA GROSZA

  GÓRA GROSZA

  Podsumowanie akcji 2017/2018 w naszej szkole

  Już po raz 18 we wszystkich szkołach całej Polski odbyła się wielka akcja "GÓRA GROSZA". Akcję tę organizuje Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

 • Dzień Św. Patryka w naszej szkole

  17 marca jest Dniem Świętego Patryka - patrona Irlandii. W tym roku nasza szkoła dołączyła do obchodów tego święta. W związku z tym, że najważniejszą tradycją obchodów dnia Św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, uczniwie i pracownicy szkoły prezentowali stroje we wszystkich odcieniach zieleni. Tego dnia zazieleniły się także korytarze i klasy.  Uczniowie klasy VII zaprezentowali postać świętego Patryka oraz ukazali tradycje i symbole związane z tym świętem. Nauczyli także młodszych kolegów angielskiej piosenki GREEN. Atrakcją tego dnia okazał się taniec irlandzki przygotowany przez uczniów klasy VII. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiekniej wykonany kapelusz oraz wystrój uczniów klas - wygrała klasa IV wraz z wychowawcą.

 • Spotaknie z psychologiem - warsztaty dla rodziców

  Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas VI i VII na sptkanie w dniu 1 marca 2018 r. o godz. 15.00 z psychologiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Grudziądzu Panią Pauliną Marks poświęcone "Zagożeniom wynikającym  z Internetu".

 • Miesiąc luty przebiegł w szkole pod hasłem BEZPIECZEŃSTWA. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Intrnetu nauczyciele informatyki i zajęć komputerowych przeprowadzili z uczniami cykl pogadanek poświęconych tej tematyce. Wychowawcy klas wraz z uczniami zorganizowali akcje informacyjne w postaci plakatów i gazetek klasowych. Uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych "POPSUTY".  1 marca 2018 r. odbędą się warsztaty dla rodziców klas VI i VII poruszające tematykę zagrożeń wynikających z Internetu. 8 lutego odbyło się spotkanie społeczności szkolnej z naszym dzielnicowym panem Patrykiem Włodarczykiem, który przekazał nam kilka ważnych wskazówek jak bezpiecznie spędzić ferie. Na ten temat rozmawialiśmy także z naszymi wychowawcami. Przypomnieliśmy sobie także w jakich sytuacjach i w jaki sposób korzystać z numeru 112!

 • Agresja i przemoc rówieśnicza (słowna i fizyczna)

  Sprawozdanie z zajęć profilaktycznych w ramach Akademii Bezpieczeństwa 

  sprawozdanie_Agresja_i_przemoc_rowiesnicza.docx

 • Wycieczka do Grudziądza
  02.02.2018

  Tym razem pani Ewa Zawacka wraz z naszymi wychowawczyniami  zabrała nas do kina i do Miasteczkolandii. W kinie Helios obejrzeliśmy film pt: "Paddington 2". Następnie po raz pierwszy udaliśmy się do Miasteczkolandii - największej sali zabaw w Grudziądzu. Mieliśmy okazję bawić się na różnych konstrukcjach zabawowych, zjeżdżalniach tubowych, torze gokardowym, panelach edukacyjnych, które rozwijały naszą kreatywność i wyobraźnię!!!

  Jak zawsze było super!!!!

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Szonowie
  Szonowo 81,
  86 - 320 Łasin
 • (56) 466 - 34 - 28

Galeria zdjęć