• ZASADY NABORU DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Podstawa prawna:KLAUZULA_INFORMACYJNA_DLA_RODZICOW_wlasciwa.docx

• Ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe
          (Dz. U. z 2023 r., poz. 900 z późn.zm,.);
        1. Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci 6, 5, 4 i 3 – letnie.
        2. Dzieci 6 i 5 – letnie zamieszkałe  na obszarze gminy Łasin przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia (załącznik nr 2).
        3. Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym przyjmowane są do oddziału przedszkolnego na podstawie deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego złożonej przez rodzica na następny rok szkolny (załącznik nr 1).
        4. Dzieci 4 i 3 – letnie zamieszkałe na obszarze gminy Łasin przyjmuje się na wniosek rodzica kandydata (załącznik nr 3).
        5. Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zamieszkałych poza gminą Łasin mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami.
        6. Postępowanie rekrutacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły podstawowej.
        7. Postępowanie rekrutacyjne i postępowanie uzupełniające prowadzone są zgodnie z Zarządzeniem Nr 737/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Łasin z dnia 16 stycznia 2024 r. w terminach określonych w Załączniku Nr 1 do niniejszego zarządzenia.
        8. Zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie do OP składa się do dyrektora szkoły w terminie 12 lutego – 11 marca 2024 r.

Dokumenty do pobrania:

Do załączników nr 2 i 3 należy załączyć podpisaną KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ RODO DLA RODZICÓW.