• Projekt eTwinning - DEUTSCH KREATIV

•

W roku szkolnym 2021/2022 od listopada do kwietnia, uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielem języka niemieckiego Joanną Derdą, będą realizowali   projekt na platformie eTwinning pt. ”Deutsch kreativ”. Będziemy współpracowali z 21 szkołami w Polsce. Projekt skierowany jest do nauczycieli języka niemieckiego i uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W trakcie jego trwania uczniowie będą wcielali się w rolę podróżników, artystów, reporterów, a nawet   detektywów i Mikołajów, wykonując wspólnie ciekawe zadania. Wszystko po to, by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką języka niemieckiego, kreatywnie   poszerzyć wiedzę dotyczącą krajów niemieckojęzycznych oraz poznać proste narzędzia  TIK  takie jak Canva, WordArt, Wordwall, LearningApps oraz Quizizz.

Na koniec projekt zostanie poddany ocenie pod kątem sześciu kryteriów merytorycznych, aby móc postarać się o uzyskanie Krajowej Odznaki Jakości:
          ● Innowacja pedagogiczna i kreatywność;
          ● Integracja z programem nauczania;
          ● Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi;
          ● Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi;
          ● Wykorzystanie technologii;
          ● Rezultaty, wpływ i dokumentacja.

UWAGA! UWAGA! MAMY TO!

Za projekt eTwinning pt. ”Deutsch kreativ” uzyskaliśmy prestiżowe krajowe wyróżnienie

Krajową Odznakę Jakości.

• Projekt eTwinning "Digitale Familie"

• Uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem języka niemieckiego Joanną Derdą biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt.: „Digitale Familie”, który będzie trwał od października do lutego 2023/2024. Projekt będzie realizowany na zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów z języka niemieckiego. Biorą w nim udział uczniowie z 20 szkół z całej Polski.

Opis projektu:

Podczas projektu stworzymy wirtualną rodzinę, wymyślając poszczególne postaci i opisując je za pomocą narzędzi TIK. W trakcie projektu stworzymy materiały w postaci gier, quizów, zabaw, książeczek, a wszystko po to by zwiększyć motywację i zainteresowanie nauką j. niemieckiego. Szczególną uwagę poświęcimy współpracy, kreatywności oraz bezpieczeństwu w sieci.

Cele:

• Zwiększenie motywacji do nauki języka niemieckiego oraz wybranego słownictwa.
            • Zainteresowanie uczniów krajami niemieckojęzycznymi.
            • Poznanie i wykorzystanie nowych narzędzi TIK.
            • Rozwijanie umiejętności współpracy.

Spodziewane rezultaty:

• Wzrost motywacji do nauki j. niemieckiego.
            • Zestaw quizów/ ćwiczeń interaktywnych związanych z opisem postaci i miejsca zamieszkania.
            • Książeczki elektroniczne z opisem rodzin.