• Misja i wizja szkoły

• Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnym współistnieniu i współpracy między uczniami i pracownikami, między rodzicami i szkołą, między społecznością lokalną i szkołą.

Szkoła nasza jest środowiskiem uczenia się uczniów i nauczycieli.
          Troszczymy się o rozwój indywidualny i społeczny naszych uczniów.
          Najważniejszymi partnerami w pracy są rodzice naszych uczniów, wobec których szkoła pełni rolę wspierającą.
          Chcemy być podmiotem środowiska lokalnego, ośrodkiem kultury
          i aktywności.

Działamy po to, by:

• nasi uczniowie byli solidnie przygotowani do nauki w szkołach ponadpodstawowych oraz do życia we współczesnym świecie,
          • rodzice darzyli nas zaufaniem,
          • pracownicy mieli satysfakcję z wykonywanej pracy,
          • szkoła cieszyła się uznaniem w środowisku.

Pragniemy, by Szkoła Podstawowa w Szonowie kształciła uczniów otwartych, twórczych, a każdy uczeń miał szanse wszechstronnego rozwoju.

Kadra pedagogiczna jest zespołem ludzi ambitnych, otwartych na nowy sposób myślenia i działania, rozumiejących potrzebę kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności.

Wspólna działalność nauczycieli, uczniów i rodziców pozwala na realizację celów dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych szkoły.

Cechą charakterystyczną Szkoły Podstawowej w Szonowie jest bardzo życzliwe zainteresowanie sprawami szkoły ze strony rodziców. Procentuje to aktywną współpracą oraz wszechstronną, bezinteresowną pomocą z ich strony.

Szkoła jest ośrodkiem kultury i aktywności w środowisku lokalnym. Jesteśmy inicjatorami imprez integrujących lokalną społeczność.