• O szkole

• Szkoła Podstawowa w Szonowie jest ośmioklasową szkołą podstawową z oddziałem przedszkolnym. Usytuowana na terenie wiejskim swym obwodem obejmuje wsie: Szonowo, Plesewo, Święte, Kozłowo oraz Goczałki. W roku szkolnym 2023/2024 do szkoły uczęszcza 81 uczniów, zaś do oddziału przedszkolnego 13 dzieci. Do szkoły należy budynek, w którym znajduje się 6 sal lekcyjnych, wszystkie wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny z tablicami interaktywnymi, rzutnikami, dostępem do Internetu,  w tym do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej OSE, sala komputerowa wyposażona także w sprzęt multimedialny, pomieszczenia dla dzieci realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne, pomieszczenie do zajęć terapeutycznych, świetlica, biblioteka, kuchnia i inne pomieszczenia charakterystyczne dla takiej placówki oraz teren wokół budynku, na którym znajduje się boisko do piłki nożnej, miejsce do gry w siatkówkę oraz plac zabaw, który powstał w ramach projektu MEN "Radosna szkoła". Obszar wokół szkoły to wspaniała zieleń.

Szkoła Podstawowa w Szonowie jest małą, wiejską ale nowoczesną szkołą. Dobra baza szkoły i niewielka liczebność klas pozwalają na pracę w przyjaznej, prawie rodzinnej atmosferze; na traktowanie każdego ucznia indywidualnie, co ma wpływ na jego wszechstronny i harmonijny rozwój.