• Zasady naboru

• Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
          (Dz. U. z 2023 r., poz. 900 z późn.zm.);

Przyjmowanie do klasy I

1. Do klasy I Szkoły Podstawowej w Szonowie na rok szkolny 2024/2025 przyjmowane są dzieci:
        2. 7-letnie (urodzone w roku 2017) – objęte obowiązkiem szkolnym,
        3. 6-letnie (urodzone w roku 2018) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
        4. Do klasy pierwszej dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów (załącznik nr 1).
        5. Dziecko zamieszkałe poza obwodem szkoły, które w roku szkolnym 2023/2024 realizuje obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Szonowie jest na wniosek rodziców (załącznik nr 2) przyjmowane do klasy I bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego.
        6. Kandydaci zamieszkali poza obwodem Szkoły Podstawowej w Szonowie, którzy nie uczęszczali do oddziału przedszkolnego w szkole mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodziców/prawnych opiekunów (załącznik nr 2) po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.
        7. Zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie do szkoły składa się do dyrektora szkoły w terminie 12 lutego – 11 marca 2024 r.
        8. Postępowanie rekrutacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły podstawowej.
        9. Postępowanie rekrutacyjne i postępowanie uzupełniające prowadzone są zgodnie z Zarządzeniem Nr 737/2024 Burmistrza Miasta i Gminy Łasin z dnia 16 stycznia 2024 r. w terminach określonych w Załączniku Nr 1 do niniejszego zarządzenia.

Dokumenty do pobrania:

Do wniosku/zgłoszenia należy załączyć podpisaną KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ DLA RODZICÓW.