• V REJONOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK DIECEZJI TORUŃSKIEJ IM. KS. WITOLDA WEINBERGERA ŁASIN 2022

• 16 grudnia 2022 r. naszą szkołę w w/w przeglądzie organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Łasinie reprezentować będą dziewczynki z klasy V - JAGODA ROSSA I ZOFIA PŁAWIŃSKA. Celem przeglądu jest :

• integrowanie dzieci i młodzieży z różnych środowisk,
            • pielęgnowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych kolęd i pastorałek,
            • zjednoczenie społeczności i  radość z Narodzenia Chrystusa,
            • promocja talentów wykonawców.

Naszym solistkom życzymy powodzenia i radości ze wspólnego kolędowania!!!

• Biblioteka szkolna

• Na grudniowe wieczory w czasie przerwy świątecznej biblioteka szkolna pragnie polecić książki ze świątecznym klimatem, których akcja w większym, czy mniejszym stopniu toczy  się podczas świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy również do zapoznania się z tradycjami bożonarodzeniowymi umieszczonymi na tablicy informacyjnej biblioteki.​​​​​​​​​​​​​​

• #RęcznieRobioneANieKupione (cz.3), 14.12.2022r.

• Dzisiaj akcja #RęcznieRobioneANieKupione, a raczej tegoroczna misja świąteczna została zakończona.

Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek, nie tylko dla podopiecznych, ale także i dla nas. W podziękowaniu za nasz dobry uczynek otrzymaliśmy słodki prezent za co baaaardzo dziękujemy.

To był cudownie spędzony czas :-)!

• Zapal Światło Wolności 2022

• Kampania społeczna IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata.

13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną świece – symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. IPN zachęca wszystkich do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”. W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

• WYNIKI KONKURSU "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA"

• 9 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs piosenkarski dla uczniów z młodszych klas i dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowany przez p. Beatę Faltynowską. Jury, po wysłuchaniu kolęd i pastorałek w wykonaniu wszystkich kandydatów postanowiło przyznać:

I miejsce- Aleksandrze Klepczyńskiej z kl. III

II miejsce- Nadziei Rejewskiej- z Oddziału Przedszkolnego

III miejsce - Elizie Jakubicz- z Oddział Przedszkolnego

Laureaci i pozostali uczestnicy otrzymali muzyczno- świąteczne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY!

• #RęcznieRobioneANieKupione (cz.2), 8 - 9.12.2022r.

• Działalności fabryki Elfów ciąg dalszy ;-),

karty życzeń wysłane, więc przyszedł czas na zrobienie ciasteczek, które w przyszłym tygodniu zostaną przekazane podopiecznym WTZ w Łasinie oraz pracownikom :-).

To były pracowite dwa dnia, ale JESTEŚMY GOTOWI, :-) !!!!

Chcielibyśmy podziękować p.Krysi, p.Hani, p.Asi D. oraz p.Ewie, bez waszej pomocy upieczenie tak dużej ilości ciasteczek w jeden dzień nie byłoby możliwe, za co

JESTEŚMY BAAAAARDZO WDZIĘCZNI :-)!

Wolontariusze SK PCK

• OGŁOSZENIE DOT. OBIADÓW

• WPŁATA NA M-C STYCZEŃ DO 20.12.2022 r.

Cena obiadu wynosi 156,50 zł

kwota obiadu ulegnie zmianie – dopłata w styczniu

Posiłki obiadowe będą serwowane od 02.01.2022r.

(w tym 8 x zupa podana z pieczywem oraz 11 x II danie)

Jednocześnie informujemy, że firma catreignowa od stycznia zmienia stawki, jednak nie poinformowała nas o ich wyskości.W przypadku wykupienia obiadu nastąpi dopłata i prosimy o decyzję, czy zgadzacie się Państwo na dopłatę w styczniu do podanej kwoty, czy nastąpi rezygnacja z obiadu w miesiącu styczeń.

Prosimy odpowiedź i wpłatę do 20 grudnia br.

• SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM

• Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski pod hasłem „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w celu upowszechniania informacji dotyczących funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku i otrzymaliśmy certyfikat. :)