• GMINNY TURNIEJ MŁODYCH STRAŻAKÓW

• TURNIEJ PIŁKARSKI MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

17 lutego 2024 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łasinie odbył się turniej piłki nożnej. Wzięli w nim udział członowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszej gminy. Nie mogło zabraknąć i naszych Orłów, pomimo trwania ferii zimowych.

Nasza młoda ekipa spisuje się na medal nie tylko w zawodach pożarniczych, ale także i na boisku, co zobaczyliśmy podczas turnieju. Nasi uczniowie i jednocześnie młodzi strażacy walczyli bardzo dzielnie i większość spotkań wygrali. Zresztą w tych zawodach wynik miał drugorzędne znaczenie. Liczył się udział, dobra zabawa i integracja z kolegami z innych drużyn.

Po zawodach była strażacka biesiada. Słodycze, kiełbasa z grilla i inne smakołyki. Tu również nasza drużyna należała do najlepszych.

Należy wspomnieć, że druhowie dbają o powiększenie szeregów OSP Szonowo. Przed turniejem gościli w naszej szkole. Opowiedzieli o swojej pracy, sprzęcie oraz korzyściach wynikających z dołączenia do STRAŻACKIEJ RODZINY.

• Ferie zimowe 2024

• Drodzy Uczniowie!

Wielkimi krokami zbliżają się upragnione ferie. Niech to będzie czas wypoczynku, wyjazdów, zabawy..... Życząc Wam tego, przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ich przestrzeganie umożliwi Wam przyjemne i bezpieczne spędzenie ferii zimowych. Szczegóły w linku i ulotce.

Jednocześnie przypominamy, że MGOK i Biblioteka Publiczna w Łasinie oferują ciekawe formy spędzania czasu wolnego podczas ferii. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Całej społeczności naszej szkoły życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych ferii :-)

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

• 9 lutego cały świat obchodzi Dzień Pizzy. My, chociaż nie jesteśmy Włochami, też uwielbiamy ten przysmak, dlatego przedszkolaki i pierwszoklasiści pod kierunkiem p. Ewy z Oddziału Przedszkolnego przygotowały pizze o różnych smakach. Była pizza z salami, z kurczakiem i cztery sery. Zjedliśmy je z apetytem! Pamiętaliśmy także  o poczęstowaniu pizzami naszego Grona Pedagogicznego. Włoski przysmak smakował chyba wszystkim, bo na wielu twarzach pojawiły się keczupowe wąsy (...nie tylko u dzieci!)

• BALE W KARNAWALE

• 8 lutego dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klas I- III wraz ze swoimi paniami bawili się na balu przebierańców. Było wielu policjantów, bohaterów z komiksów i filmów fantasy, postaci ze świata zwierząt, a nawet panna młoda. O oprawę muzyczną i wspólne zabawy zadbał pan Piotr- nasz instruktor rytmiki. Zabawa była przednia! Szkoda tylko, że wielu z naszych kolegów balowało na "białej sali", bo zmogło ich choróbsko. Zapraszamy Ich i Wszystkich chętnych do obejrzenia fotorelacji z balu.

• Taneczne pląsy

• W czwartek, 8 lutego 2024r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

Dyskoteka była niezwykle oczekiwana przez uczniów spragnionych zabawy i tańca. Uczniowie bawili się w rytmach muzyki, którą przygotował DJ Gruby. Dyskoteka była świetną okazją do wspólnej zabawy oraz aktywnego spędzenia czasu wolnego. Wszyscy niecierpliwie czekają na kolejne dyskoteki.

• Święto piłki ręcznej w naszej szkole

• Dzisiaj tj. 7 lutego 2024 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w meczu ekstraklasy super ligi piłki ręcznej mężczyzn w Kwidzynie. Co prawda jako kibice, ale było warto! Porównaliśmy nasze umiejętności z zawodowcami i jeszcze odrobinę musimy poćwiczyć. Super zabawa! Chociaż nasi przegrali z AZOTAMI PUŁAWY to zawsze będziemy ich wspierać! Brawo MMTS Kwidzyn!

• TŁUSTY CZWARTEK :-)

• Pączek, pączuś, pączuszek, pączunio! Dziś można bezkarnie popączkować.

TRADYCJA GŁOSI, ŻE IM WIĘCEJ PĄCZKÓW DZIŚ ZJESZ,
            TYM WIĘCEJ SZCZĘŚCIA SPOTKA CIĘ PRZEZ CAŁY ROK.

Toteż życzymy wszystkim DUUUUŻO SZCZĘŚCIA I SMACZNEGO!

WSZELKIE DIETY DZIŚ NA BOKU, TŁUSTY CZWARTEK JEST RAZ W ROKU

• O HIGIENIE CYFROWEJ w Dniu Bezpiecznego Internetu

• Higiena cyfrowa to zespół czynności i postaw, które mają zapewnić nam bezpieczne użytkowanie urządzeń elektronicznych oraz nowoczesnych technologii, w taki sposób, aby nie stanowiło ono zagrożenia dla naszego życia i zdrowia. Higiena cyfrowa obejmuje również zagadnienia związane z naszym ciałem, a dokładniej z postawami, jakie przyjmujemy, gdy korzystamy z urządzeń elektronicznych i łączymy się z siecią.

Zbyt częste korzystanie z sieci może mieć dla na nas negatywne skutki. W niektórych przypadkach może nawet przybierać formę uzależnienia.  Do najczęściej wymienianych zaburzeń związanych z nadmiernym używaniem urządzeń elektronicznych możemy zaliczyć:​

• problemy ze snem,​

• stres cyfrowy,​

• zaniedbanie obowiązków,​

• problemy z koncentracją.

Źródło: Czym jest cyfrowa higiena? - Ministerstwo Cyfryzacji - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

• Spotkanie online w ramach projektu eTwinning

• Dzisiaj, 02.12.2024, my - klasa 8, braliśmy udział w spotkaniu online z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Młynnem (70 km od Krakowa) w ramach projektu eTwinning DIGITALE FAMILIE. Wszyscy wyczekiwaliśmy tej chwili z niecierpliwością.

Podczas spotkania powiedzieliśmy kilka słów o swojej szkole i klasie, rozmawialiśmyw języku niemieckim (czasami z trudem) o swoich zainteresowaniach, ulubionych zwierzętach i kolorach. Okazało się, że większość z nas interesuje się grą komputerową Brawl Stars. Na koniec zagraliśmy całą ekipą w interaktywną grę Blooket, opierająca się na metodzie grywalizacji. Nasza pani wygenerowała kod do quizu z kategorii "Schule". Wyniki można zobaczyć w galerii zdjęć.

Początkowo zestresowani i z pewną nieśmiałością szybko znaleźliśmy wspólny język  ;-).