• Festiwal Piosenki Niemieckiej 2022

• W terminie 28.04 – 13.05.2022 odbywał się Festiwal Piosenki Niemieckojęzycznej dla uczniów klas 1 – 3, który miał charakter online. Do konkursu przesłano sześć nagrań. Zadanie polegało na zaśpiewaniu wybranego utworu z podręcznika z podkładem muzycznym. Nagrania zostały ocenione pod kątem poprawności językowej, interpretacji, intonacji i dykcji oraz wrażenia artystycznego i estetycznego.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 31 maja 2022 roku. Przyznane nagrody otrzymano od Wydawnictwa Szkolnego PWN. Jury w składzie: Joanna Derda i Wiesława Kaszubska wyłoniło zwycięzców:

Arkadiusz Malinowski

Lena Stręk

Nikola Cybulska

Angelika Wróblewska, Vanessa Majer, Maja Błażejewska

Gratulujemy odwagi i zwycięstwa!

•          "Z EKOLOGIĄ NA TY" - EKO OD DZIECKA
          • "Z EKOLOGIĄ NA TY" - EKO OD DZIECKA

• Doskonalenie umiejętności w zakresie rozumienia zależności pomiędzy składnikami środowiska przyrodniczego, samodzielnej eksploracji świata, rozwiązywania problemów i stosowania nabytych umiejętności w nowych sytuacjach życiowych, kształtowanie umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, społecznych i gospodarczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także formułowania wniosków i spostrzeżeń - takie oto cele towarzyszyły naszym trzecioklasistom podczas realizacji zadań ekologicznych  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Z ekologią na Ty”. Realizacja eko-zadań dobiegła końca, sprawozdanie i formularz ewaluacyjny zostały wysłane do organizatorów, a my dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, p. dyrektor za wsparcie, również finansowe oraz p. Agnieszce Sonnenfeld – naszemu biologowi, za współpracę oraz fachowe wskazówki. Z ogromną przyjemnością realizowaliśmy poszczególne zadania projektu. Było ciekawie, inspirująco, twórczo, a przede wszystkim ekologicznie..... Dziękujemy za certyfikaty i piękne dyplomy!! Mamy nadzieję, że to nie nasze ostatnie eko-spotkanie z projektem!

Jesteśmy EKO!!!

• Dni Adaptacyjne w Oddziale Przedszkolnym

• Serdecznie zapraszamy wszystkich zakwalifikowanych przedszkolaków w nowym roku szkolnym 2022/2023  i ich rodziców na Dni Adaptacyjne, które odbędą się w dniach 27-30 czewrca 2022 r. od godz. 10:00 do godz. 12:00.

• LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI DNIA MATKI

• BRAWO  DZIECIAKI ZA PIĘKNE PRACE . GRATULACJE DLA TYCH NAGRODZONYCH I DLA TYCH NIENAGRODZONYCH!!! MACIEJ, TYMEK, GRZESIU, LENA, NIKODEM, ASIA - PAMIĘTAJCIE O SPOTKANIU 27 MAJA WRAZ Z MAMAMI W DOMU KULTURY W ŁASINIE O GODZ.17.00. RAZ JESZCZE GRATULUJEMY!!!

• DZIEŃ MATKI

• W tym roku Dzień Matki przypada wtedy, kiedy nasi starsi koledzy piszą egzamin ósmoklasisty, więc z naszymi mamami nie możemy spotkać się w szkole. W związku z tym "obsypiemy" prezentami nasze mamy w domach. Chcemy jednak pokazać, jak przygotowywaliśmy się do tego dnia w szkole pod okiem naszych wychowawców. Zobaczcie i posłuchajcie!!!

KOCHANA MAMO, DZIĘKUJĘ CI ZA TO...... ŻE JESTEŚ!!!!!

• XIV POWIATOWE WARSZTATY EKOLOGICZNE

• W piątek 20 maja czworo uczniów naszej szkoły tj. Zofia Pławińska, Nikoleta Sobczak, Zuzanna Olszewska i Maciej Skrzypek brali udział w jednodniowych XIV POWIATOWYCH WARSZTATACH  EKOLOGICZNYCH. Byliśmy jedną z 11 szkół powiatu grudziądzkiego, która wzięła w nich udział.

Głównym celem spotkania było pogłębianie świadomości ekologicznej poprzez różne formy edukacji, kontakt z przyrodą i kształtowanie przyjaznego stosunku oraz właściwych postaw do środowiska naturalnego, jak również integracja młodzieży szkół uczestniczących w zajęciach, a także ukazanie walorów przyrodniczych powiatu grudziądzkiego.

Warsztaty rozpoczęły się od przyjazdu uczestników na ścieżkę przyrodniczo–leśną „Białochowo” w miejscowości Mokre i podziału uczestników na 2 grupy: fotograficzną i wiedzową. Z miejscowości Mokre zostaliśmy przewiezieni autobusem do miejsc docelowych tj. na teren stawów rybackich w Mokrem oraz oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi. Następnie przyszedł czas na posiłek i po krótkiej przerwie znowu udaliśmy się na zajęcia terenowe do lasu na ścieżkę przyrodniczo–leśnej „Białochowo”. Cały dzień zdobywaliśmy praktyczną wiedzę przyrodniczą, która została podsumowana poprzez napisanie quizu wiedzowego. Ostatnim punktem spotkania było ognisko podczas, którego wymienialiśmy wrażenia minionego dnia. To był świetnie spędzony czas! Już nie możemy się doczekać następnego spotkania :-).

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Chcielibyśmy ogłosić super wiadomość, mianowicie uczennica naszej szkoły ZOFIA PŁAWIŃSKA zdobyła III miejsce w Powiatowym Konursie Fotograficznym.

Ogromne gratulację Zośka, trzymamy kciuki za Twoje kolejne sukcesy, rozwijaj skrzydła :-).

• WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

• 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dziękujemy przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie w kształtowanie postaw obywatelskich poprzez udział w Miejsko - Gminnych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja u boku pani Dyrektor i opiekuna SU.

Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. Katarzyny w Łasinie, po której oficjalna część uroczystości przeniosła się na plac przy pomniku pomordowanych na "Magdalence". Tam oddano honor pocztom sztandarowym w towarzystwie Burmistrza Miasta i Gminy Łasin. Uczniowie z Klubu Historycznego im. Armii Krajowej – Łasin z SP w Łasinie przedstawili okolicznościowy referat. Następnie szkoły, instytucje i delegacje złożyły kwiaty, wieńce oraz zapaliły znicze pamięci. W części artystycznej wystąpiły dzieci oraz młodzież z sekcji wokalnej MGOK Łasin z utworami o tematyce patriotycznej.