• Rajd Rowerowy z okazji 725-lecia powstania Łasina

          • W sobotę, tj. 24 czerwca 2023 roku o godzinie 10.00  uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panem A. Długoszem uczestniczyli w Rajdzie Rowerowym drogami miasta i gminy Łasin, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa w Łasinie. Rajd został zorganizowany z okazji 725-lecia Łasina.

            Przed rozpoczęciem rajdu pani E. Szymanowicz, nauczyciel historii, wygłosiła krótkie słowo o rysie historycznym Łasina.

            Trasa Rajdu wyniosła około 23 km i przebiegała przez następujace miejscowości: Łasin Ratusz-Błonowo-Wydrzno-Gordanowo-Jankowice-Plesewo-Szonowo-Łasin Szkoła Podstawowa.

            Po tym miłym wysiłku na wszystkich uczestników czekała porcja zupy grochowej :-)

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów

          • I...poszli w świat...

            Po miesiącach wytężonej pracy, 23 czerwca 2023 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 08.30 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

            Na początku Pani Dyrektor przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną spotkania.

            Uczniowie klasy VIII za pomocą wierszy, piosenek i filmów wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich edukacje i wychowanie.

            Moment, na który czekamy cały rok...... wręczenie nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach oraz podziękowania dla rodziców, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

            Ta akademia zakończenia roku była dla nas wszystkich szczególnie wyjątkowa - nauczyciel naszej szkoły p.Dariusz Jakubowski po 38 latach pracy udaje się na zasłużony odpoczynek.

            Dziękujemy za wspólnie spędzone 4 lata!

            List Ministra Edukacji i Nauki z okazji zakończenia roku szkolnego List.pdf

          • 725 - lecie Łasina

          • Szkoła Podstawowa w Łasinie oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Łasinie zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych konkursy, których celem było upamiętnienie jubileuszu 725-lecia nadania praw miejskich Łasinowi. Na konkurs wpłynęły łącznie 52 prace ze szkół podstawowych w Łasinie, Szonowie i Zawdzie. Z dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele sukcesów:

            Konkurs na projekt rocznicowego buttonu – logo:

            Wyróżnienie otrzymali: Amelia Klonowska kl. 7, Alicja Błaszczyk kl. 5, Maciej Skrzypek kl. 7

            Konkurs plastyczny pn. 725 lat Łasina:

             Kat. I – III

            • I miejsce: Aurelia Ziętarska kl. 1
            • II miejsce: Tymoteusz Dopierała kl. 2
            • III miejsce: Arkadiusz Malinowski kl. 2

            Wyróżnienie: Stanisław Kubacki i Antoni Olszewski kl. 2

            Kat IV – VIII

            Wyróżnienie:  Julia Włodarczyk kl. 7, Bartosz Antczak kl. 6, Anna Szychowska kl. 7.

            Hasło promujące Łasin 

            Kat. I – III

            • I miejsce: Jacek Gronek kl. 1
            • II miejsce: Aurelia Ziętarska kl. 1
            • III miejsce: Julian Wróblewski kl. 1

            Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Łasin.

            Nagrody ufundował Instytut Pamięci Narodowej oraz Burmistrz MiG Łasin.

            Z prac została zorganizowana pokonkursowa wystawa (w siedzibie organizatora).

            Podziękowania dla nauczycieli angażujących się w konkursie otrzymały:
            Wiesława Kaszubska, Iwona Długosz

          • BEZPIECZNE WAKACJE

          • Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego 2022/2023 zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszych uczniów. W tym celu odwiedzili nas dziś policjanci z Posterunku Policji w Łasinie - dzielnicowy starszy sierżant Damian Pietras oraz sierżant Maciej Markuszewski, którzy przeprowadzili pogadankę dot. zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Następnie pan Dariusz Jakubowski, posiadający uprawnienia ratownika wodnego, przeprowadził pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa nad wodą, właściwego zachowania się oraz zasad ratownictwa wodnego. Na zakończenie odbyło się spotkanie profilaktyczne z pokazem psów policyjnych Szafira oraz Scoobyego. Treserem obecnych psów byli p. Łukasz Pawlikowski oraz p. Piotr Chyła.

            Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenne informacje!

          • Wycieczka do Malborka i Kwidzyna

          • W przededniu wakacji - 21 czerwca my, uczniowie klas I- III i Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoimi paniami, wybraliśmy się na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą na Pomorze. W Malborku, w parku linowym Yumpy Park pokonywaliśmy trasy linowe o różnym stopniu trudności, a swoje nadwyrężone siły zregenerowaliśmy podczas jedzenia kiełbaski z grilla. Potem, zwiedzając zamek w Kwidzynie, dowiedzieliśmy się jak żyli Krzyżacy i co to jest gdanisko. Podziwialiśmy też piękne okazy szkła artystycznego, wystawę różnorodnych scyzoryków i noży do rozcinania papieru oraz narzędzia i maszyny używane przez naszych przodków w gospodarstwie domowym, na roli i w rybołóstwie. Nasz największy zachwyt wzbudziła jednak wystawa flory i fauny, występującej na tych terenach oraz w całej Polsce. Gorąco zachęcamy Was do odwiedzenia tych miejsc!

          • MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA

          • W II półroczu nasi pierwszoklasiści przystąpili do programu promocyjno-informacyjnego MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA. Projekt ten sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka miał ukazać, jak kształtować u najmłodszych dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe, pokazać, że spożywanie produktów mlecznych jest korzystne dla zdrowia a jego głównym celem było wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Po zgłoszeniu do programu otrzymaliśmy pakiet materiałów do pracy na "mlecznych lekcjach". Co zrobiliśmy? Oto działania, które udało nam się wykonać w ramach programu:

            • w ramach akcji szkolnej "Nakarm swój mózg" – przygotowaliśmy w klasie drugie śniadanie bogate w składniki pobudzające pracę mózgu, tzw. śniadanie dla zabieganych, czyli owsiankę bez gotowania z ulubionymi owocami lub orzechami, 
            • przeprowadziliśmy pogadankę na temat witaminy A zawartej w produktach mlecznych, na temat wapnia - budulca dla mocnych kości i zębów pod hasłem " Szklanka mleka dla rozwoju zdrowych i mocnych kości",
            • przeprowadziliśmy pogadankę na temat kefiru, zawierającego probiotyki wspomagające pracę układu odpornościowego i pokarmowego  pod hasłem " Zdrowy nawyk - szklanka kefiru do obiadu",
            • spożywaliśmy chleb posmarowany masłem ( masło źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, m.in. witaminy A, która wpływa na zdrowy wygląd skóry, włosów, paznokci, jest odpowiedzialna za prawidłowe widzenie i funkcje układu hormonalnego),
            •  zrobiliśmy zdrową i pożywną przekąskę - grzanki z chleba, mozarelli, pomidorków i listków bazylii - "BRUSCHETTA Z MOZARELLĄ",
            • zrobiliśmy wiosenne kanapki ze szczypiorkiem - kanapki z białym serem i szczypiorkiem (pod hasłem  "Porządna dawka białka i bomba witaminowa") ,
            • braliśmy udział w konkursie "Supermoc smak" - wymyślaliśmy przepis na najlepsze mleczne śniadanie o temacie przewodnim " Najsmaczniejsze śniadanie Superbohaterów", przygotowaliśmy potrawę z w/w przepisu,
            • zrobiliśmy w klasie ucztę z produktów mlecznych, rozmawaliśmy na temat korzyści płynących ze spożywania produktów mlecznych. 

            Bardzo dziękuję Rodzicom za dostarczanie nam do klasy różnych produktów mlecznych, a pani dyrektor za możliwość korzystania w szkole z produktów mlecznych dostarczanych do szkoły z Programu dla szkół. Wszystkie nasze mleczne relacje można obejrzeć na  Facebook.

                                                                                                                                           W. Kaszubska

          • Rajd rowerowy z okazji 725-lecia Łasina

          • W sobotę, tj. 24 czerwca 2023 roku o godzinie 10.00  uczniowie naszej szkoły wyruszą na 3h Rajd Rowerowy drogami miasta i gminy Łasin, którego organizatorem jest sąsiędnia Szkoła Podstawowa w
            Łasinie z okazji 725-lecia Łasina.

            Przed rozpoczęciem Rajdu Rowerowego zostanie wygłoszone krótkie słowo o rysie historycznym Łasina.
            Trasa Rajdu to dystans około 23 km: Łasin Ratusz- Błonowo- Wydrzno -Gordanowo - Jankowice - Plesewo - Szonowo - Łasin Szkoła Podstawowa.

            Rajd będzie ubezpieczany przez opiekę medyczną. Po wysiłku na wszystkich uczestników będzie czekała porcja zupy.

          • WYCIECZKA KLASY VI DO WARSZAWY

          • 15-16 CZERWCA 2023 ROK

            W dniach 15-16 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy.

            Naszą wyprawę zaczęliśmy od zwiedzania Sejmu. Zobaczyliśmy tam posłów i wicemarszałka. Było to dla nas zupełnie nowe przeżycie widzieć osoby, które dycydują o losach naszego Państwa. Z Sejmu pojechaliśmy zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Korzystaliśmy tam z różnych atrakcji, tj. graliśmy na drewnianych organy i szklannych butelkach, z których wydobywały się różne dźwięki. Nastepnie poszliśmy do planetarium gdzie dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o naszej galaktyce. Aby wzmocnić siły na dalsze zwiedzanie zabytków zjedliśmy pyszny obiad. Po posiłku poszliśmy na spacer do ogródu na dachu biblioteki, z którego podziwialiśmy piękną Warszawskie widoki. Po tak aktywnym dniu udaliśmy się zakwaterować do hotelu, aby odpocząć i nabrać siły na kolejny dzień zwiedzania.

            Drugi dzień naszej wyprawy rozpoczął się od zjedzenia śniadania. Zwiedzanie zaczeliśmy od wizyty w Wilanowie. Tam braliśmy udział w warsztatach filmowych. Których efektem udziału było stworzenie i nagranie sztuki pt: ,,Ślub Karoliny i Jakuba oraz przekazanie klejnotów". Po tak emocjonujących chwilach pojechaliśmy na grób nieznanego żołnierza. Gdzie dwóch żołnierzy stojących na baczność bez zmiany pozycji w tak upalne dni stoją po 1 godzinie, a po upływie czasu zmieniają się i na ich miejsce wchodzi 2 innych żołnierzy. Uczestniczenie w zmianie warty było niecodziennym przeżyciem i każdemu polecamy. Następnie poszliśmy do ŁazieK Królewskich i tam zobaczyliśmy piękny pomnik Chopina. Kolejną atrakcją, w której uczestniczyliśmy był pomnik gen.Piłsudkiego oraz zwiedzanie Zamku Królewskiego. Na zakończenie przejechaliśmy się metrem do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na 30 piętro, aby z tarasu widokowego podziwiać panorame Warszawy. 

            Podczas wycieczki nie tylko zwiedziliśmy wiele muzeów, ale także poznaliśmy kilku nowych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Zawdzie :-) z czego bardzo się cieszymy.

            Składamy serdeczne podziękowania dla nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Zawdzie, którzy pomyśleli o nas i wzięli nas na wycieczkę do Warszawy oraz naszej wywchowawczyni, która pojechała tam z nami :-).

            Jeszcze raz dziekujemy za tak fajną wyprawę, jesteśmy bogatsi o kolejne piękne wspomienia!

            Uczniowie klasy VI 

          • W GAJU jak w RAJU - biwak 2023

          • W GAJU jak w RAJU - biwak 2023, czyli jak łączymy przyjemne z pożytecznym!!!

            Cały rok czekaliśmy na ten wyjazd do Gaju, a czwartaki nawet trzy lata ;-) Było wspaniale. Tak w skrócie to wyglądało:

            DZIEŃ 1: Spotkaliśmy się około godziny 17 w Harcerskiej Bazie Obozowej. W tym miejscu należy złożyć gratulacje ekipie, która pokonała drogę do Gaju na rowerach. Najpierw odbyła się pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa i planów na kolejne dni. Podzieliliśmy się na grupy, aby umiejscowić się w odpowiednich domkach. Po rozłożeniu swoich "gratów" mięliśmy chwilę czasu wolnego, aby rozejrzeć się po ośrodku. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy pyszną kiełbachę. Potem nadszedł czas na integrację i wspomnienia. Najbardziej wzruszaliśmy się my - klasa 8 - wspominając minione lata, wydarzenia, czas spędzany na biwakach, wycieczkach, w szkole. Ojjj, polały się łzy.... Potem oczywiście nieprzespana nocka. Jak co roku daliśmy w kość naszym wychowawcom :-)

            DZIEŃ 2: Rozpoczęliśmy od porannej toalety i śniadania, które przygotowała dla nas klasa 7. Po śniadaniu wybraliśmy się na spacer. Tym sposobem trafiliśmy do sklepu spożywczego, gdzie kierownik wycieczki uraczył nas lodami. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękno krajobrazu okolicy, w której się znaleźliśmy. Następnie część osób udała się na połów ryb, część grała w piłkę, a inni po prostu leniuchowali w oczekiwaniu na obiad. Przepyszny posiłek przygotowało dla nas Koło Gospodyń Wiejskich Szonowo, które przystąpiło do realizacji I części projektu ,,Dobre z lasu-smacznie i zdrowo" #NaturaodKuchni, którego organizatorem są Lasy Państwowe. Z całego serca dziękujemy PANIOM za wspaniały obiadek. Kolejnym punktem było spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Jamy - Kamilem Gąsiorowskim. Podczas obiadu i spotkania z leśnikiem odwiedzili nas przedstawiciele K d/s RPA - Zastępca Burmistrza MiG R. Janczak, Inspektor ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień K. Czepukojć, kierownik Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej B. Heinrich oraz B. Zientarska. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować za dofinansowanie naszego biwaku, który był również formą realizacji działań profilaktycznych. Późnym popołudniem w wesołej atmosferze stworzyliśmy plakaty pod tytułem STOP UZALEŻNIENIOM. Wszyscy zostaliśmy nagrodzeni za naszą profilaktyczną twórczość.

            DZIEŃ 3: Tym razem śniadanie przygotowała klasa 8. Jednakże każdy miał do wykonania jakąś pracę, którą przydzielili nam nauczyciele. Było to porządkowanie terenu biwaku, sprzątnięcie domków, toalet oraz kuchni, aby zostawić wszystko w takim stanie, w jakim je zastaliśmy. Około godziny 9 rowerzyści opuścili teren Gaju, a reszta czekała na odbiór przez rodziców.I tak oto w błogim i wesołym nastroju minęły nam 3 dni biwaku w Harcerskiej Bazie Obozowej w Gaju koło Łąkorza.

            Do zobaczenia za rok :-)

            P.S. Ale już bez nas - klasy 8 :-(

        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY                   "EUROPA I JA" - ZAKOŃCZENIE II EDYCJI 31.05.2023 r.
          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "EUROPA I JA" - ZAKOŃCZENIE II EDYCJI 31.05.2023 r.

          • Dziękuję pierwszoklasistom i trzecioklasistom za wspaniałą przygodę, którą umożliwił nam udział w w/w projekcie. Za to, że wspólnie mogliśmy poznać zwyczaje i kulturę Anglii - kraj, który wybraliście prawie jednogłośnie. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty - udało nam się wykonać i udokumentować na grupie projektowej na fb 9 zadań. Dziękuję rodzicom i innym uczestnikom projektu za wszystkie lajki, miłe komentarze, rodzicom również za wsparcie i pomoc podczas realizacji projektu, zwłaszcza za "angielskie śniadanie". 

                                                                                                                                                                        W. Kaszubska

          • KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE - ZAKOŃCZENIE III EDYCJI PROJEKTU

          • W maju dzieciaki z klasy I zakończyły udział w projekcie "Kreatywne Prace Plastyczne" prowadzonym podczas zajęć z edukacji plastycznej. Twórcze działania - wykonanie 9 zadań od września 2022 r. do maja 2023 r.,  prowadzone zgodnie z regulaminem KPP wspierały rozwój dzieci - motorykę małą, koordynację wzrokowo-ruchową, integrację sensoryczną, spostrzeganie, pamięć, uwagę, rozwijały wyobraźnię,  kreatywność, samodzielność, wzmacniały poczucie sprawczości i wiary we własne możliwości, wreszcie kształtowały postawy proekologiczne poprzez recykling plastyczny oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik. Wszystkie prace dzieci znajdują się na stronie fb - KPP oraz na stronie szkoły ( październik 2022 r.). Pani Beacie Grzeszczuk - Nędza - organizatorce, pomysłodawczyni, koordynatorce projektu dziękujemy za kreatywną zabawę i ciekawe pomysły. Mamy nadzieje, że do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!!!

          • DZIEŃ DZIECKA 2023

          • To był dzień pełen wrażeń, nie wiadomo od czego zacząć....

            O godzinie 9.00 rozpoczęło się nasze świętowanie Dnia Dziecka. W trakcie Pikniku Rodzinnego uczniowie, rodzicie i nauczyciele zmagali się w różnych konkurencjach sportowo - rekreacyjnych. Tradycyjnie największe emocje wzbudziło przeciąganie liny ;-) Jedną z większych atrakcji stanowiła dmuchana strefa zabaw. Poza tym uczestnicy pikniku mogli skosztować najróżniejszych pyszności: popcorn i watę cukrową - przygotowywaną przez  WTZ w Łasinie, ciasta, ciasteczka - przygotowane przez rodziców, lody - ufundowane przez panią Halinę Osińską, słodycze - ufundowane przez pana Romana Bulińskiego oraz napoje - dostarczone przez KGW Szonowo. Na zakończenie wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku na pysznych kiełbaskach. 

            Dziękujemy z całego serca naszym wspaniałym RODZICOM, którzy pozyskali środki i darowizny rzeczowe od sponsorów, dzięki czemu przygotowali na ten dzień liczne atrakcje i cały czas wspierali w organizacji tego dnia.

            Dziękujemy także sponsorom: Marian Zakrzewski, Młyny Szczepanki, Studwiert - Piotr Kurkowski, Karol Kawski, E. i Z. Dobrzańscy, BS Brodnica, Przemysław Olszewski, Jarosław Rejewski, Witold Grudzień, Halina Osińska, Piekarnia, cukiernia Piotr Kowalski, Roman Buliński, Asekura, KGW Szonowo, WTZ Łasin.

          • Wycieczka klas 4-8 "POZNAJ POLSKĘ"

          • Ostatni dzień maja zaczął się ciekawie. Musieliśmy wstać bladym świtem, żeby już przed szóstą być na zbiórce przed szkołą. Wszystko dlatego, że musieliśmy być przed ósmą w Toruniu, bo dokładnie o ósmej zaplanowano dla nas wejście do Muzeum Żywego Piernika. 

                          Gród Kopernika przywitał nas słoneczną pogodą, więc tym bardziej zachwycaliśmy się przepiękną starówką i podziwialiśmy walory starego grodu.

                          W "Żywym Pierniku" bawiliśmy sie doskonale. Nauczyli nas wielu pożytecznych rzeczy: z czego powstaje piernik, skąd nazwa tego ciasta i dlaczego był taki drogi. Własnoręcznie wykonaliśmy piernikowe ciasteczka i rzuciliśmy się na zakupy pamiątek. Największa grupa naszych kolegów wywiozła z Torunia jako pamiątkę........... pluszową gęś.

                          Następnie pozwiedzaliśmy trochę toruńską starówkę. Zwiedzanie było dość szybkie, ponieważ inne wycieczki deptały nam po piętach a poza tym trzeba się było spieszyć do "Młyna Wiedzy."

                           W tym młynie to już przy wejściu zrobił sie niezły młyn, bo wmieszała się między nas inna wycieczka. Jednak jakimś cudem nikt się nie zgubił i mogliśmy poszaleć po kilku piętrach. Staraliśmy się wypróbować wszystkiego, co tam zgromadzili. dziwnym trafem nie zepsuliśmy niczego i obyło się bez ofiar w ludziach. 

                            Teraz jeszcze tylko obiad i żegnaj STARY TORUNIU! Czas na zamek Anny Wazówny w Golubiu Dobrzyniu. Niecała godzinka w autokarze i już jesteśmy na imponującym, zamkowym wzgórzu. Przewodniczka oprowadziła nas po obiekcie, pokazała wspaniałe komnaty, sale tortur i pokazała nam film o współczesnych turniejach rycerskich.

                            Szkoda, że wycieczki jednodniowe trwają tylko jeden dzień. Będzie co wspominać i może łatwiej wejdą nam do głów wiadomości z historii. 

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.